ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

  بسیار خب
    پرینت

  آموزش نرم افزار Creative3D (منوی اصلی)

  آموزش کار با نرم افزار Creative 3D

  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید صفحه اصلی نرم افزار شامل گزینه و منوهای مختلف جهت انجام کارهای مورد نیاز و گرفتن خروجی مورد نظر شما می باشد. در ادامه مقاله به شرح هر کدام از منوها و گزینه ها خواهیم پرداخت.

  نکته : همکاران ما در زمان تحویل دستگاه تمام مراحل فعالسازی و آموزش را برای شما انجام خواهند داد و این مقاله صرفا برای آشنایی و یادآوری برخی نکات آموزشی می باشد.

  شروع کار با نرم افزار

  برای کار با نرم افزار شما نیاز به لایسنس این نرم افزار خواهید داشت که از شرکت گرفته می شود، همچنین برای فعالسازی لایسنس نرم افزار ، دانگل همراه دستگاه خریداری شده خود را به رایانه متصل کنید و سپس نرم افزار را باز کنید .

  نکته : اگر قبل از باز  کردن برنامه، از دانگل استفاده نکنید برنامه با خطای دانگل پیدا نشد (Dongle not found!) مواجه می شود و نرم افزار کار نخواهد کرد.

  اگر دانگل شما به طور صحیح به رایانه متصل شده باشد پس از باز کردن نرم افزار باید همان تصویر اول مقاله را مشاهده کنید اما اگر برنامه شما فعالسازی (Active) نشده باشد یا به هر دلیلی فعالسازی آن با مشکل مواجه شده باشد تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

  برای رفع این مشکل، شماره سریال ظاهر شده بروی تصویر را به قسمت پشتیبانی شرکت ارسال کنید و کد فعالسازی را دریافت کرده و در قسمت Activation Code وارد کنید.

  اگر فعالسازی به درستی صورت گرفته باشد نرم افزار شما مانند تصویر اول مقاله خواهد بود.

  منو

  در بالا سمت راست نرم افزار از طریق منوی Device می توانید پرینتر های  متصل خود را انتخاب کنید. این پرینترها در هنگام نصب و راه اندازی توسط همکاران ما با سیستم شما و نرم افزار متصل می شوند و شما می توانید قبل از شروع پرینت، پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  نکته : در صورت عدم شناسایی پرینتر توسط نرم افزار با بخش پشتیبانی شرکت ارتباط برقرار کنید.

  اولین گزینه از منو برنامه در سمت چپ، گزینه Process SLC است. در این قسمت شما فایل های SLC  طراحی شده خود را با زدن گزینه Select SLC or UniwayFile بارگذاری کرده و با  کلیک کردن بر روی گزینه Convert به Pack (پک) تبدیل کرده و در سیستم خود ذخیره کنید.

  برای مطالعه کامل موضوعات مربوط به این منو، بر روی این لینک “نحوه Pack گرفتن” زده و مقاله را مطالعه کنید.

  **برای عملکرد بهتر نرم افزار بهتر است از تنظیمات پیش فرض آن استفاده کنید.**

  گزینه بعدی در لیست منوها ، گزینه Upload است که در این قسمت فایل های Pack(پک) یا  SPack را بروی پرینتر آپلود می نمایید.

  **برای عملکرد بهتر نرم افزار بهتر است از تنظیمات پیش فرض آن استفاده کنید.**

  نکته : در این قسمت شما می توانید فایل های خود را به سه صورت زیر آپلود کنید:

  Pack یا  SPack

  PNG

  SLC  یا  Uniway 

  برای بارگذاری فایل ها کافیست بر روی Select Pack files کلیک کنید و سپس آدرس محل ذخیره شده  Pack یا  SPack های خود را وارد کنید و سپس فایل مورد نظر خود را بارگذاری نمایید.

  نکته : هنگام آدرس دهی و انتخاب فایل می توانید با کلیک بر روی قسمتی که در عکس زیر مشخص شده،  فیلتر فایل های خود را بصورت Pack یا SPack انتخاب کنید.

   

  اگر مراحل به درستی طی شده باشد نام فایل شما در قسمت Title قرار گرفته و اطلاعات فیلد ها خودکار پر می شوند.

  و با کلیک گزینه Upload پک با اطلاعاتش بر روی پرینتر بارگذاری می شود.

  گزینه Materials سومین گزینه از منو نرم افزار Creative است.

  در این قسمت از نرم افزار شما می توانید میزان مواد(رزین) موجود در پرینتر را مشاهده بفرمایید و همچنین رزین خریداری شده را به مقدار موجود در نرم افزار اضافه نمایید.

  با کلیک بر روی Load from Printer ، در کادر سبز رنگ میزان رزین  موجود در پرینتر خود را مشاهده می کنید همچنین لیستی از مواد به شما نمایش داده میشود، شما با انتخاب نوع ماده (رزین) تنظیمات مناسب برای همان نوع رزین را مشاهده می کنید.

  برای مطالعه کامل موضوعات مربوط به این منو، بر روی این لینک “نحوه شارژ متریال دستگاه و تغییر تنظیمات آن” زده و مقاله را مطالعه کنید.
  گزینه دیگر منو نرم افزار Configurations (تنظیمات سخت افزار پرینتر) :

  در این قسمت شما با کلیک کردن بر روی Load from printer به اطلاعات تنظیم شده برای شدت نور پروژکتور دستگاه را مشاهده می کنید و در صورت لزوم می توانید آن ها را تغییر دهید، و سپس بر روی Save Intensity کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود .

  توجه داشته باشد  که اگر این تنظیمات را بروی پرینتر هم تغییر دهید باید برای اینکه ذخیره شوند، مراحل گفته شده را طی کنید.

  و System Log(خطا های پرینتر و نرم افزار)  :

  برای بررسی مشکلات نرم افزاری و حل مشکلات توسط تیم پشتیبانی شرکت، نیاز است خطاها در برنامه شما بررسی گردد. برای این کار شما باید در قسمت System Log در نرم افزار بر روی Save Logs  کلیک کنید و در پنچره باز شده آدرس محل ذخیره سازی این فایل خطاها را مشخص کنید.

  برای مطالعه کامل موضوعات مربوط به این منو، بر روی این لینک “نحوه گرفتن لاگ از دستگاه” زده و مقاله را مطالعه کنید.

  منو آخر License بوده که اطلاعات دستگاهی که شما از شرکت ما خریداری کرده اید را نمایش می دهد .

  زمان باقی مانده از لایسنس پرینتر شما نیز در این بخش قابل مشاهده است.

  شما از این قسمت با کلیک بر روی Download License می توانید لایسنس دستگاه خود را بصورت رایگان تمدید کنید.

  برای مطالعه کامل موضوعات مربوط به این منو، بر روی این لینک “نحوه فراخوانی و تمدید لایسنس دستگاه” زده و مقاله را مطالعه کنید.

  نکته : معمولا این لایسنس هر دوماه یکبار باید تمدید شوند.