مقالات آموزش نرم افزاری

نحوه گرفتن لاگ از دستگاه و ارسال آن با Uplooder.net

گاهی مشکلاتی برای پرینتر شما بوجود می آید که برای رفع آن نیاز است Log پرینتر توسط کارشناسان ما بررسی شود. Log فایلی هست که تمام فعالیت های پرینتر را در خود ذخیره می کند.روش دریافت و ذخیره Log پرینتر در ادامه توضیح داده شده است.ابتدا برنامه Creative3D را باز کرده و وارد قسمت System Log شوید (توجه شود که اتصال کامپیوتر و پرینتر برقرار باشد و همچنین برنامه Printit3D در پرینتر فعال باشد). در مرحله بعد دکمه Save Logs زده شود (در تصویر زیر مشخص شده است) :
    در مواقعی بعد از زدن گزینه Save Logs پیغام خطای Loading From Printer Failed داده می شود. در این شرایط باید اتصال کامپیوتر و پرینتر و همچنین فعال بودن برنامه Printit3D در پرینتر را بررسی کنید.
      در صورت اتصال صحیح پس از زدن گزینه Save Log صفحه ای باز شده که از شما می خواهد تا محل ذخیره Log را مشخص کنید، در این قسمت می توان فایل مورد نظر را به دلخواه در محل مورد نظر ذخیره کرد.نکته: چنانچه گزینه Make New Folder را بزنید، می توانید یک فولدر جدید ایجاد و نام آن را به دلخواه تعیین کنید.    
پس از انتخاب فولدر ایجاد شده، دکمه Ok را زده تا فایل مربوطه در محل تعیین شده ذخیره شود. نام فایل ذخیره شده log.c3dl می باشد.

نحوه ارسال لاگ برای تیم پشتیبانی شرکت

برای ارسال لاگ دستگاه مراحل زیر را به دقت انجام دهید (تمام مراحل در تصاویر نمایش داده شده است): 1- ابتدا وارد سایت زیر شوید: www.uplooder.net 2- بر روی گزینه "برای آپلود فایل اینجا کلیک کنید" کلیک کرده تا پنجره انتخاب فایل باز شود.  
3- در پنجره باز شده به مسیری که فایل لاگ دستگاه را در آنجا ذخیره کرده اید، بروید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه Open را کلیک نمایید. پسوند فایل مورد نظر باید c3dl. باشد.
4- پس از فشردن دکمه Open، روند آپلود فایل آغاز شده و زمانی که روند پیشرفت 100% شد، آپلود فایل به پایان رسیده است. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.
5- حال در بخش لینک دانلود بر روی آدرس نمایش داده شده یک بار کلیک نمایید تا به رنگ آبی تغییر رنگ دهد. سپس بر روی آدرس آبی رنگ کلیک راست کرده و گزینه Copy را انتخاب کنید (می توانید از دکمه ترکیبی Ctrl و C استفاده کرده تا آدرس کپی شود).
6- حال، به صفحه ارسال تیکت در سایت شرکت بروید و در تیکت مربوطه پس از زدن دکمه ارسال یک پاسخ، در قسمت پاسخ آدرس کپی شده را جایگذاری (paste) کنید. برای این منظور می توانید از دکمه ترکیبی Ctrl + V استفاده نمایید. در آخر دکمه ارسال پاسخ را بزنید (برای اضافه کردن آدرس میتوانید از دکمه ترکیبی Ctrl و V استفاده کنید).
در صورت نیاز می توانید فیلم آموزشی ارسال لاگ را نیز از اینجا مشاهده نمایید.